بستن تبلیغات

احیای مقطع علوم آزمایشگاهی از بیان دبیر جامعه آزمایشگاهیان

احیای مقطع علوم آزمایشگاهی از بیان دبیر جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور با اشاره به نیاز کشور به مقطع تحصیلی دکترای علوم آزمایشگاهی گفت: باتوجه به حسن نظر و نیت مسئولان، امید است به زودی شاهد احیای این مقطع باشیم و انتظار است این احیا تسریع شود.
وی افزود: حذف مقطع دکترای علوم آزمایشگاهی در سال ۷۴ پیامد‌های منفی برای این رشته علمی، نظام آزمایشگاه تشخیص طبی، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته داشت، ولی در آستانه احیای این دوره در دولت سیزدهم قرار داریم.
دبیر جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور اضافه کرد: متاسفانه در دولت‌های گذشته با توصیه برخی افراد، بر خلاف ضوابط قانونی، رشته دکترای علوم آزمایشگاهی در کشور تعطیل شد که این مسئله پیامد‌های منفی برای این رشته علمی، نظام آزمایشگاه تشخیص طبی کشور، دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته داشت.
وی ادامه داد: دانش‌آموختگان علوم آزمایشگاهی کشور از طریق دیوان عدالت اداری پیگیر احیای دکترای این رشته بوده‌اند و دیوان نیز پس از بررسی‌ها در این موضوع حکم صریح به ابطال آن مصوبه‌ای که موجب حذف این مقطع شده است، را صادر کرده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
پدرام طلائی

دکتری: مهندسی پزشکی بیومتریال ـ تهران ـ 1398

کارشناسی ارشد: حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین ـ دانشگاه علوم پزشکی تهران ـ 1394

کارشناسی: علوم آزمایشگاهی ـ دانشگاه علوم پزشکی اراک ـ 1389

وبگاه: www.labworld.ir/pedram-talaie

نظر دادن

درباره ی سایت

طراحی سایت پایگاه اطلاع رسانی علوم آزمایشگاهی ایران با جدیدترین تکنولوژی به صورت ریسپانسیو طراحی شده و آماده ی خدمات علمی به کلیه بازدید کنندگان می باشد. 

تبلیغات موجود در این سایت از طریق سفارش در این سایت ثبت شده، و پایگاه اطلاع رسانی علوم آزمایشگاهی ایران هیچ مسئولیت و وابستگی نسبت به محتوای تبلیغات موجود ندارد. 

آمار سایت