بستن تبلیغات
07 آبان 1397

کتاب آزمایش‏های کاربردی در مامایی

پیشگفتار کتاب

علي‌رغم سهم چشمگير و قابل توجه آزمايشگاه و تفسير آزمايش‌هاي مربوطه در رشته‌هاي پزشكي، مامايي، پرستاري و ...، متأسفانه اين مسأله به خوبي حل نشده و موجب ايجاد مشكلات و سردرگمي‌هايي در همه رشته‌ها و از جمله در درس «آزمايش‌هاي كاربردي در مامايي» شده است. اين مشكلات از آزمايش‌هاي محدود ارائه شده و پراكندگي مطالب اين درس كه در حيطه درس‌هايي از قبيل خون شناسي، بانك خون، بيوشيمي، سرولوژي و ... مي‌باشند، آن هم در يك درس و به ميزان 1 واحد درسي، ناشي مي‌شوند. بنابراين نياز به يك كتاب واحد كه بتواند مطالب اين درس را به صورت يكجا و به ويژه با ديد باليني، پوشش داده باشد، امري ضروري به نظر مي‌رسيد.

در اين كتاب بيشتر سعي شده است كه نكات لازم و محدوديت‌هاي روش نمونه‌گيري، عوامل مداخله كننده در نتايج آزمايش و تفسير و ديد باليني آزمايش‌ها مد نظر قرار گيرد. همچنين با توجه به نياز دانشجويان عزيز رشته مامايي دراين كتاب در مورد گلوكومترها، هموگلوبين گليكوزيله، سيستاتين C (كه اكنون به عنوان جايگزيني براي كرآتينين مطرح مي‌باشد)، D-dimer و تست‌هاي اختصاصي و جديد بررسي آهن سرم نيز صحبت شده است. با توجه به اين كه در هر آزمايشگاه ممكن است از مواد و كيت‌هاي شركت‌هاي مختلفي استفاده شود، بنابراين روش انجام آزمايش‌ها (به ويژه آزمايش‌هاي بيوشيمي) در اين كتاب آورده نشده است و لازم است دانشجويان عزيز قبل از انجام هر آزمايش، بروشور كيت مربوطه را از مسئول آزمايشگاه تهيه نموده و كپي نمايند.

تخفیف: در صورت سفارش بیشتر از 5 جلد، یک جلد رایگان هدیه بگیرید.

درباره ی سایت

طراحی سایت پایگاه اطلاع رسانی علوم آزمایشگاهی ایران با جدیدترین تکنولوژی به صورت ریسپانسیو طراحی شده و آماده ی خدمات علمی به کلیه بازدید کنندگان می باشد. 

تبلیغات موجود در این سایت از طریق سفارش در این سایت ثبت شده، و پایگاه اطلاع رسانی علوم آزمایشگاهی ایران هیچ مسئولیت و وابستگی نسبت به محتوای تبلیغات موجود ندارد. 

آمار سایت