بستن تبلیغات


تجمع آزمایشگاهیان از مقابل وزارت بهداشت تا سالن همایش

تجمع آزمایشگاهیان از مقابل وزارت بهداشت تا سالن همایش

صبح امروز موعد تجمع قانونی جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور که از ماه‌ها پیش هماهنگی‌های آن صورت گرفته بود، مقابل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما این تجمع اگرچه برای پیگیری مطالبات قانونی این قشر صورت گرفته است اما با در دست داشتن شاخه های گل سرخ در دستان سفید پوشان آزمایشگاه تشکری از سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت برای گام های مثبتی که برای این گروه درمانی برداشته بود هم به‌حساب می آمد.

این چندمین تجمع این گروه صنفی در سال های اخیر است که در پی مطالبات قانونی اما مغفول مانده آزمایشگاهیان بالینی کشور صورت گرفته است.

مجتبی حیدری عضو هیئت مدیره جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این باره افزود: بیش از هزار نفر از جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور به نیابت از دانش آموختگان رشته علوم آزمایشگاهی در تمام مقاطع به‌صورت کاملاً قانونی به منظور پیگیری مطالباتشان مقابل وزارت بهداشت تجمع کرده و هم اکنون در حال رایزنی با مسئولین وزارت بهداشت هستیم.

وی گفت: این تجمع به‌دنبال پیگیری خواسته هایی منطقی از جمله اجرا قوانینی است که طی سالهای گذشته در خصوص فعالان این رشته تخصصی مغفول مانده است که یک نمونه آن دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی است که سال‌هاست پیگیری نمی شود.

وی با بیان اینکه قانون بهره وری و مشاغل سخت و زیان آور از سال 66 جزء ‌مطالبات قانونی دانش آموختگان رشته علوم آزمایشگاهی بوده است اف‍زود: ‌این قوانین سال‌هاست در پی غفلت مسئولین در مورد جامعه آزمایشگاهیان کشور اجرایی نمی شود، البته وزیر بهداشت قدم های مثبتی برای ما برداشته است اما ما به دنبال تسریع پیگیری این مطالبات هستیم.

حیدری گفت: بحث رتبه بندی مشاغل تاکنون شامل حال حرفه آزمایشگاه نبوده است و براساس این رتبه بندی بررسی حضور افراد غیر مرتبط در محیط آزمایشگاه از جمله رشته هایی همچون میکروبیولوژی و ژنتیک سالهاست پیگیری نشده است و ما در قالب این تجمع کاملاً قانونی بدنبال پیگیری مطالبات خود هستیم.

آزمایشگاهیان از استان‌های مختلف کشور همچون اصفهان، شیراز، خوزستان، بندرعباس، همدان، سمنان، قم و تبریز در این تجمع حضور یافته و بخشی از مطالبات خود را بر روی پلاکارد هایی در دست داشتند.

حسن قجاوند نایب رئیس جامعه آزمایشگاهیان نیز در این باره در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در حال حاضر تمام تجمع کنندگان بنا به در خواست وزیر بهداشت از مقابل درب وزارت بهداشت به سالن همایشهای این وزارت خانه آمدند تا نشان دهند هدف دستیابی به مطالبات قانونی است نه تجمعی اعتراضی و بی هدف.

وی گفت: هم اکنون مسئولان وزارت بهداشت از جمله حمید اکبری قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در حال گفتگو با نمایندگان جامعه آزمایشگاهیان کشور است و البته همه ما منتظر آمدن وزیر به این جلسه هستیم.

قجاوند با بیان اینکه تاکنون درخواست‌ها و مطالبات ما اجرایی نشده و نتیجه‌ای هم به همراه نداشته است افزود: به نظر می رسد بدنه وزارت بهداشت همچون وزیر نظر مثبتی به مطالبات ما ندارند و علت تأخیر چندین ساله به همین موضوع باز می گردد.

وی گفت: جامعه آزمایشگاهیان بالینی خواستار تسریع رسیدگی وزیر بهداشت با قید فوریت درخصوص لایحه ارتقای بهره‌وری به کارکنان آزمایشگاه‌ها هستند، همچنین اجرای طرح رتبه‌بندی شغلی با هماهنگی و همکاری وزارت تعاون، رفاه، کار و امور اجتماعی از مطالبات به حق ماست که در نامه ها و دستورالعمل ها خاک می خورد.

تجمع کنندگان ضمن حمایت همه‌جانبه از وزیر بهداشت خواستار بازنگری و باز تعریف قوانین عدالت ‌محور آزمایشگاه هستند و از ورود افراد غیر متخصص به این حوزه کاری ابراز نگرانی می کنند.

گزارش از: طیبه کارگر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محمد علی‎محمدی

کارشناسی ارشد: بیوشیمی بالینی ـ دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ـ ۱۳۸۸

کارشناسی: علوم آزمایشگاهی ـ دانشگاه علوم پزشکی یزد ـ ۱۳۸۴

کاردانی: علوم آزمایشگاهی ـ دانشگاه علوم پزشکی اراک ـ ۱۳۸۱

وبگاه: www.labworld.ir/mohammad-alimohammadi

نظر دادن

فرم پیش ثبت نام دوره‌ها

برای ثبت نام در دوره ها لطفا فیلد های زیر را پر کنید تا در اسرع وقت ثبت نام شما تایید و با شما تماس گرفته شود.
تکمیل این فرم به منزله ثبت نام نهایی نیست و ثبت نام بعد از پرداخت شما تایید می‌گردد.
هزینه دوره به صورت اقساط هفتگی نیز امکان پذیر است.
در صورت داشتن هر گونه سوال از پشتیبانی با ما در تماس باشید.
موارد * دار الزامیست.
ورودی نامعتبر

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید

لطفا با اعداد انگلیسی وارد نمایید

ایمیل نامعتبر می باشد!

لطفا کد ملی خود را وارد نمایید

تاریخ تولد خود را به صورت روز ماه سال وارد نمایید

مقطع و رشته تحصیلی خود را وارد نمایید

ورودی نامعتبر

لطفا جنسیت خود را تعیین بفرمایید

وضعیت خوابگاه را تعیین بفرمایید

هزینه خوابگاه برای کلاس های عملی 4 شبانه روز 600 هزار تومان می باشد که به هزینه دوره اضافه خواهد شد.
خوابگاه دختران و پسران در ساختمان مجزا می باشد.
ورود به خوابگاه نیازمند تست کرونا منفی است.
خوابگاه فقط جهت اقامت است و هزینه صرف غذا به عهده دانشجو می باشد.

ورودی نامعتبر

ورودی نامعتبر

پیغامی ننوشته اید!

لطفا قوانین دوره را با دقت بخوانید
به علت محدود بودن ظرفیت، پس از پرداخت وجه امکان استرداد وجود ندارد.
در صورت عدم قبولی در آزمون پایان دوره، مدرک برای شما صادر نخواهد شد.
امکان پرداخت به صورت اقساط هفتگی هم وجود دارد. جهت قطعی شدن ثبت نام مبلغ 500 هزار تومان میتوانید واریز نمایید.
این مجموعه، هیچ ضمانتی برای اشتغال شما ندارد.
برای ثبت نام میبایست قوانین را تایید کنید

کد امنیتی:
نمایش کد دیگر کد امنیتی نادرست است!

درباره ی سایت

طراحی سایت پایگاه اطلاع رسانی علوم آزمایشگاهی ایران با جدیدترین تکنولوژی به صورت ریسپانسیو طراحی شده و آماده ی خدمات علمی به کلیه بازدید کنندگان می باشد. 

تبلیغات موجود در این سایت از طریق سفارش در این سایت ثبت شده، و پایگاه اطلاع رسانی علوم آزمایشگاهی ایران هیچ مسئولیت و وابستگی نسبت به محتوای تبلیغات موجود ندارد. 

آمار سایت