بستن تبلیغات
 • میکروسکوپ و انواع آن

  میکروسکوپ و انواع آن

  میکروسکوپ ابزاری است که تصاویر بزرگنمایی شده از اجسام کوچک ادامه مطلب
 • فروش تخصصی میکروسکوپ

  فروش تخصصی میکروسکوپ

  فروش تخصصی میکروسکوپ‌های آزمایشگاهی و پزشکی، با ضمانت و ارسال ادامه مطلب
 • کارآموزی آزمایشگاه تشخیص طبی

  کارآموزی آزمایشگاه تشخیص طبی

  اگر در رشته مرتبط با آزمایشگاه تحصیل کردی و میخوایی ادامه مطلب
 • آزمایش های کاربردی در مامایی

  آزمایش های کاربردی در مامایی

  کتاب آزمایش‏های کاربردی در مامایی پیشگفتار کتاب علي‌رغم سهم چشمگير ادامه مطلب
 • تفسیر آزمایشها بیوشیمی و رنج نرمال آنها

  تفسیر آزمایشها بیوشیمی و رنج نرمال آنها

  بیوشیمی مطالعه ی فرایندهای شیمیایی در سازوارههای زیستی است. آزمایشات ادامه مطلب
 • غربالگری ناهنجاری های جنینی

  غربالگری ناهنجاری های جنینی

  به دنیا آوردن نوزاد سالم آروزی همه ی مادران است. ادامه مطلب
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

تجمع آزمایشگاهیان از مقابل وزارت بهداشت تا سالن همایش

تجمع آزمایشگاهیان از مقابل وزارت بهداشت تا سالن همایش

صبح امروز موعد تجمع قانونی جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور که از ماه‌ها پیش هماهنگی‌های آن صورت گرفته بود، مقابل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما این تجمع اگرچه برای پیگیری مطالبات قانونی این قشر صورت گرفته است اما با در دست داشتن شاخه های گل سرخ در دستان سفید پوشان آزمایشگاه تشکری از سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت برای گام های مثبتی که برای این گروه درمانی برداشته بود هم به‌حساب می آمد.

این چندمین تجمع این گروه صنفی در سال های اخیر است که در پی مطالبات قانونی اما مغفول مانده آزمایشگاهیان بالینی کشور صورت گرفته است.

مجتبی حیدری عضو هیئت مدیره جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این باره افزود: بیش از هزار نفر از جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور به نیابت از دانش آموختگان رشته علوم آزمایشگاهی در تمام مقاطع به‌صورت کاملاً قانونی به منظور پیگیری مطالباتشان مقابل وزارت بهداشت تجمع کرده و هم اکنون در حال رایزنی با مسئولین وزارت بهداشت هستیم.

وی گفت: این تجمع به‌دنبال پیگیری خواسته هایی منطقی از جمله اجرا قوانینی است که طی سالهای گذشته در خصوص فعالان این رشته تخصصی مغفول مانده است که یک نمونه آن دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی است که سال‌هاست پیگیری نمی شود.

وی با بیان اینکه قانون بهره وری و مشاغل سخت و زیان آور از سال 66 جزء ‌مطالبات قانونی دانش آموختگان رشته علوم آزمایشگاهی بوده است اف‍زود: ‌این قوانین سال‌هاست در پی غفلت مسئولین در مورد جامعه آزمایشگاهیان کشور اجرایی نمی شود، البته وزیر بهداشت قدم های مثبتی برای ما برداشته است اما ما به دنبال تسریع پیگیری این مطالبات هستیم.

حیدری گفت: بحث رتبه بندی مشاغل تاکنون شامل حال حرفه آزمایشگاه نبوده است و براساس این رتبه بندی بررسی حضور افراد غیر مرتبط در محیط آزمایشگاه از جمله رشته هایی همچون میکروبیولوژی و ژنتیک سالهاست پیگیری نشده است و ما در قالب این تجمع کاملاً قانونی بدنبال پیگیری مطالبات خود هستیم.

آزمایشگاهیان از استان‌های مختلف کشور همچون اصفهان، شیراز، خوزستان، بندرعباس، همدان، سمنان، قم و تبریز در این تجمع حضور یافته و بخشی از مطالبات خود را بر روی پلاکارد هایی در دست داشتند.

حسن قجاوند نایب رئیس جامعه آزمایشگاهیان نیز در این باره در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در حال حاضر تمام تجمع کنندگان بنا به در خواست وزیر بهداشت از مقابل درب وزارت بهداشت به سالن همایشهای این وزارت خانه آمدند تا نشان دهند هدف دستیابی به مطالبات قانونی است نه تجمعی اعتراضی و بی هدف.

وی گفت: هم اکنون مسئولان وزارت بهداشت از جمله حمید اکبری قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در حال گفتگو با نمایندگان جامعه آزمایشگاهیان کشور است و البته همه ما منتظر آمدن وزیر به این جلسه هستیم.

قجاوند با بیان اینکه تاکنون درخواست‌ها و مطالبات ما اجرایی نشده و نتیجه‌ای هم به همراه نداشته است افزود: به نظر می رسد بدنه وزارت بهداشت همچون وزیر نظر مثبتی به مطالبات ما ندارند و علت تأخیر چندین ساله به همین موضوع باز می گردد.

وی گفت: جامعه آزمایشگاهیان بالینی خواستار تسریع رسیدگی وزیر بهداشت با قید فوریت درخصوص لایحه ارتقای بهره‌وری به کارکنان آزمایشگاه‌ها هستند، همچنین اجرای طرح رتبه‌بندی شغلی با هماهنگی و همکاری وزارت تعاون، رفاه، کار و امور اجتماعی از مطالبات به حق ماست که در نامه ها و دستورالعمل ها خاک می خورد.

تجمع کنندگان ضمن حمایت همه‌جانبه از وزیر بهداشت خواستار بازنگری و باز تعریف قوانین عدالت ‌محور آزمایشگاه هستند و از ورود افراد غیر متخصص به این حوزه کاری ابراز نگرانی می کنند.

گزارش از: طیبه کارگر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محمد علی‎محمدی

کارشناسی ارشد: بیوشیمی بالینی ـ دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ـ ۱۳۸۸

کارشناسی: علوم آزمایشگاهی ـ دانشگاه علوم پزشکی یزد ـ ۱۳۸۴

کاردانی: علوم آزمایشگاهی ـ دانشگاه علوم پزشکی اراک ـ ۱۳۸۱

وبگاه: www.labworld.ir/mohammad-alimohammadi

نظر دادن

 • همه
 • مطالب
 • پیش فرض
 • عنوان
 • تاریخ
 • تصادفی
برای نمایش تمام مطالب دکمه SHIFT را نگه دارید و کلیک نمایید بارگذاری مطالب

درباره ی سایت

طراحی سایت پایگاه اطلاع رسانی علوم آزمایشگاهی ایران با جدیدترین تکنولوژی به صورت ریسپانسیو طراحی شده و آماده ی خدمات علمی به کلیه بازدید کنندگان می باشد. 

تبلیغات موجود در این سایت از طریق سفارش در این سایت ثبت شده، و پایگاه اطلاع رسانی علوم آزمایشگاهی ایران هیچ مسئولیت و وابستگی نسبت به محتوای تبلیغات موجود ندارد. 

آمار سایت